opracowanie i realizacja: lucznik.pl
Jaktorów FIS

Witamy w Jaktorowie

Od 27 czerwca 2006 roku strona była wyświetlana 68482 razy.

Szkółka Piłkarska
Wspólny Powiat
Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie

Z życia parafii p.w. Świętej Rodziny w Jaktorowie

Kościół w Jaktorowie

 

Kościół p.w. św. Stanisława biskupa i męczennika i św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Parafia erygowana 1 października 1932 r. przez Aleksandra Kardynała Kakowskiego. Kościół został pobudowany w latach 1930–34 według projektu architekta Stefana Szyllera.

>> Galeria parafialna 

Ogłoszenia duszpasterskie, 28 września 2014 r.

XXVI Niedziela zwykła

1. Dzisiejszą niedzielę papież Franciszek ustanowił Dniem Modlitwy całego Kościoła w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego „Wyzwaniom Duszpasterskim wobec Rodziny w kontekście nowej ewangelizacji”. Dlatego na wszystkich Mszach świętych modlimy się w tej intencji, zachęcając wszystkich Parafian do osobistej pamięci modlitewnej w czasie trwania Synodu (5 – 19.10).

2. Dziś na Cmentarzu Wojennym AK w Budach Zosinych odbędą się uroczystości związane z 70. ROCZNICĄ BITWY POD JAKTOROWEM. O godz. 10:00 w obecności Prezydenta RP – p. Bronisława Komorowskiego rozpocznie się Msza święta polowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Józefa Zawitkowskiego.

3. Z racji 6. rocznicy beatyfikacji ks. Michała Spoćko – spowiednika św. s. Faustyny, a także w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży na skrzyżowaniu ulic naszej parafii odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Szczególnie modlić będziemy się za naszą parafię, rodziny, dzieci i młodzież, za rządzących oraz o pokój na świecie, o ustanie prześladowań chrześcijan, o wiarę dla wyznawców Chrystusa, o dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy do włączenia się we wspólne wołanie o miłosierdzie na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Chełmońskiego dziś o godz. 15:00.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Zapraszamy wszystkich parafian na wieczorną Mszę świętą, a po niej na czuwanie modlitewne, połączone z Adoracją Najświętszego, podczas którego będziemy rozważać Osiem błogosławieństw.

5. Zapraszamy na tradycyjne Nabożeństwa Październikowe, podczas których rozważać będziemy tajemnice życia Jezusa i Maryi, ujęte w modlitwie różańcowej. Zapraszamy codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:15.

6. Biblioteka Publiczna oraz współorganizatorzy serdecznie zapraszają na festyn „Pożegnanie lata”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 5 października od godz. 14.00 na wyspie obok Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie. W programie występy: dzieci i młodzieży, iluzjonisty Łukasza Podymskiego, aktora i muzyka Krystiana Makstona, Kabaretu z Kopydłowa, pokaz sportowy Karate oraz zabawa taneczna, którą poprowadzi Zespół RAFAEL. Dla dzieci i młodzieży przewidziano: gry i zabawy z nagrodami, zjeżdżalnie, paintball. Dla dorosłych - badania profilaktyczne: pomiar cholesterolu, cukru oraz ciśnienia krwi. Dla wszystkich – strażacką grochówkę. W czasie imprezy Towarzystwo Przyjaciół Jaktorowa przeprowadzi akcję „ciastko”. Kupując smakołyk będzie można wesprzeć leczenie chorego na białaczkę Michałka. Szczegóły na plakatach.

7. Centrum Medyczne w Jaktorowie zaprasza, aby rodziny w których członkowie cierpią na zaburzenia pamięci, zatroszczyły się o nich i skorzystały z bezpłatnej konsultacji neurologicznej w dniu 15 października w godzinach 9:00 – 12:00.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9. Ogłoszenia dostępne są na stronie internetowej jaktorowskiego Forum Inicjatyw Społecznych: www.jaktorow-fis.org

© Jaktorów FIS 2007-2010