opracowanie i realizacja: lucznik.pl
Jaktorów FIS

Witamy w Jaktorowie

Od 27 czerwca 2006 roku strona była wyświetlana 65334 razy.

Szkółka Piłkarska
Wspólny Powiat
Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie

Z życia parafii p.w. Świętej Rodziny w Jaktorowie

Kościół w Jaktorowie

 

Kościół p.w. św. Stanisława biskupa i męczennika i św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Parafia erygowana 1 października 1932 r. przez Aleksandra Kardynała Kakowskiego. Kościół został pobudowany w latach 1930–34 według projektu architekta Stefana Szyllera.

>> Galeria parafialna 

Ogłoszenia duszpasterskie, 7 września 2014 r.

XXIII Niedziela zwykła

1. Dziś przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą i jednocześnie pierwszą Niedzielę Miesiąca września. Po Sumie zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy różańcowej.

2. Forum Inicjatyw Społecznych serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do tegorocznej akcji „Ciasto”. Zebrano 3900 zł, co pozwoliło na ufundowanie 26 talonów przeznaczonych na wyprawkę szkolną dla rodzin z naszej parafii potrzebujących wsparcia.

3. Dziś po każdej Mszy świętej ofiary składane do puszek przeznaczone będą na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zaś w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę na diecezjalne środki społecznego przekazu.

4. Jutro, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, zwane tradycyjnie świętem MB Siewnej. Zapraszamy do udziału w wieczornej Mszy św. z obrzędem błogosławieństwa ziarna i nasion przeznaczonych na zasiew.

5. Jutro przypada II poniedziałek miesiąca. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. z wypominkami, które będziemy czytać 15 min. przed Mszą i w miejscu modlitwy powszechnej.

6. Zapraszamy do udziału w nocnym czuwaniu modlitewnym prowadzonym przez Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie. Wyjazd sprzed kościoła w sobotę 13 września o godz. 19:40. Powrót ok. 8:00.

7. Wójt Gminy Jaktorów oraz Centrum Medyczne w Jaktorowie (na rogu ul. Warszawskiej i Gdyńskiej) zapraszają wszystkich mieszkańców naszej Gminy na bezpłatne badania w zakresie cukrzycy oraz bezpłatną konsultację diabetologa w przypadku nieprawidłowych wyników badań. Badania na czczo w terminach: 19 – 20 września oraz 10 – 11 października br. w godz. 8:00 – 11:00.

8. Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Pruszkowie informuje, że są jeszcze wolne miejsca w jednorocznych i dwuletnich szkołach policealnych oraz w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych. Zajęcia prowadzone w systemie zaocznym (sobota, niedziela) są całkowicie bezpłatne. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z sekretariatem szkoły w Pruszkowie przy ul. Wojska Polskiego 16A/37B.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

10. Ogłoszenia dostępne są na stronie internetowej jaktorowskiego Forum Inicjatyw Społecznych: www.jaktorow-fis.org

© Jaktorów FIS 2007-2010