opracowanie i realizacja: lucznik.pl
Jaktorów FIS

Witamy w Jaktorowie

Od 27 czerwca 2006 roku strona była wyświetlana 20009 razy.

Szkółka Piłkarska
Wspólny Powiat
Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie

Z życia parafii p.w. Świętej Rodziny w Jaktorowie

Kościół w Jaktorowie

 

Kościół p.w. św. Stanisława biskupa i męczennika i św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Parafia erygowana 1 października 1932 r. przez Aleksandra Kardynała Kakowskiego. Kościół został pobudowany w latach 1930–34 według projektu architekta Stefana Szyllera.

>> Galeria parafialna 

Ogłoszenia duszpasterskie, 24 maja 2015 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Komunii Wielkanocnej.

2. Informujemy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za publiczne odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź pod zwykłymi warunkami.

3. Dziś gościmy w naszej wspólnocie przedstawicieli ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Zachęcamy do modlitwy w intencji misjonarzy, a także nabywania pamiątek z Czarnego Lądu.

4. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek a przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. Zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia udział w głosowaniu podczas II tury wyborów prezydenckich, którą przeżywamy dziś w naszej Ojczyźnie.

6. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, podczas których modlimy się Litanią Loretańską codziennie po wieczornej Mszy św.

7. Święto NMP Panny Matki Kościoła, potocznie zwane II. Dniem Zielonych Świąt przeżywamy jutro, tj. w poniedziałek 25 maja. Msze święte według porządku zwykłego (7:00 i 18:00).

8. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy na jubileusz 50 – lecia kapłaństwa naszego proboszcza - ks. Jerzego Borsa. Uroczysta Msza św. w obecności Ks. Bp. Józefa Zawitkowskiego będzie sprawowana w najbliższą środę 27 maja o godz. 18:00.

9. Zgodnie ze wcześniejszymi indywidualnymi ustaleniami, uprzejmie prosimy, aby na początku Eucharystii, życzenia Jubilatowi w imieniu nas wszystkich złożyła tylko jedna delegacja, którą reprezentować będą wyznaczeni przedstawiciele z poszczególnych grup, wspólnot i rad istniejących w naszej Parafii. Niemniej jednak zapewniamy, że laudacje indywidualne będzie można wyrazić podczas części nieoficjalnej w Straży Pożarnej.

10. Prezes Firmy Toyota i współorganizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na imprezę z okazji DNIA DZIECKA, która odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 31 maja w godz. 15.00 - 19.00 na terenie firmy TOYOTA przy ul. Potockiego 1. Ze względu na brak miejsc parkingowych prosimy o pozostawienie samochodów przy OSP lub na parkingu przy cmentarzu. Szczegóły na plakatach.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

12. Ogłoszenia dostępne są na stronie internetowej jaktorowskiego Forum Inicjatyw Społecznych: www.jaktorow-fis.org.

© Jaktorów FIS 2007-2010