opracowanie i realizacja: lucznik.pl
Jaktorów FIS

Witamy w Jaktorowie

Od 27 czerwca 2006 roku strona była wyświetlana 61216 razy.

Szkółka Piłkarska
Wspólny Powiat
Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie

Z życia parafii p.w. Świętej Rodziny w Jaktorowie

Kościół w Jaktorowie

 

Kościół p.w. św. Stanisława biskupa i męczennika i św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Parafia erygowana 1 października 1932 r. przez Aleksandra Kardynała Kakowskiego. Kościół został pobudowany w latach 1930–34 według projektu architekta Stefana Szyllera.

>> Galeria parafialna 

Ogłoszenia duszpasterskie, 31 sierpnia 2014 r.

XXII Niedziela zwykła

1. Dziś przeżywamy XXII Niedzielę zwykłą.

2. Dziś w naszej parafii gościmy przedstawicieli ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Bóg zapłać Ojcu Misjonarzowi za wygłoszone Słowo Boże. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć do puszki ofiarę przeznaczoną na rzecz misji.

3. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy dziś na uroczystą Mszę świętą o godz. 12:00, podczas której będziemy dziękować Bogu za 75 lat życia naszego rezydenta – ks. Józefa Misiaka. Pamiętając o Jubilacie w modlitwie, zawierzamy Go opiece Św. Rodziny.

4. Forum Inicjatyw Społecznych jak co roku organizuje akację Ciasto. Dziś po każdej mszy św. będzie można poczęstować się domowymi wypiekami. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup podręczników i przyborów szkolnych dla ubogich rodzin z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.

5. Zapraszamy Dzieci i Młodzież, Dyrekcję, Nauczycieli oraz Rodziców do udziału we wspólnej Mszy świętej, rozpoczynającej nowy rok szkolny i katechetyczny, która będzie sprawowana w naszym kościele parafialnym jutro 1 września o godz. 8:00. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w najbliższym tygodniu, aby w nowy rok szkolny wejść z czystym sercem, wypełnionym Bożą łaską.

6. Biblioteka Publiczna, Zespół Szkolno - Przedszkolny i Urząd Gminy w Jaktorowie serdecznie zapraszają na III edycję ogólnopolskiej akcji „Narodowego czytania”, która odbędzie się w auli Gimnazjum w Jaktorowie w najbliższą sobotę 6 września o godz. 10. „Trylogię” Sienkiewicza czytać będą przedstawiciele władz samorządowych, radni, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele stowarzyszeń, biznesmeni.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

8. Ogłoszenia dostępne są na stronie internetowej jaktorowskiego Forum Inicjatyw Społecznych: www.jaktorow-fis.org

© Jaktorów FIS 2007-2010