opracowanie i realizacja: lucznik.pl
Jaktorów FIS

Witamy w Jaktorowie

Od 27 czerwca 2006 roku strona była wyświetlana 154 razy.

Szkółka Piłkarska
Wspólny Powiat
Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie

Z życia parafii p.w. Świętej Rodziny w Jaktorowie

Kościół w Jaktorowie

 

Kościół p.w. św. Stanisława biskupa i męczennika i św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Parafia erygowana 1 października 1932 r. przez Aleksandra Kardynała Kakowskiego. Kościół został pobudowany w latach 1930–34 według projektu architekta Stefana Szyllera.

>> Galeria parafialna 

Ogłoszenia duszpasterskie, 19 października 2014 r.

XXIX Niedziela zwykła

1. Dziś w XXIX Niedzielę zwykłą, przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem Z Ewangelią do narodów.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na rzecz misji.

3. Dziś zgodnie z decyzją Episkopatu Polski w kościołach w całym kraju przeprowadza się liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych oraz przystępujących do Komunii św. Uzyskane dane służą do badania stanu praktyk religijnych wśród wiernych Kościoła w Polsce.

4. W dzisiejsza niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny na Mszy św. o godz. 12:00.

5. Rodziców i młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszam na Mszę świętą dziś o godz. 18:00, a po niej na spotkanie.

6. Zapraszamy na tradycyjne Nabożeństwa Różańcowe codziennie przed wieczorną Mszą św. – o godz. 17:15.

7. W środę 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej i misyjnej modlitwie różańcowej w różnych językach świata.

8. Jak każdego roku przyjmujemy zgłoszenia imion osób zmarłych do modlitwy wypominkowej. Zgłoszenia możemy dokonać pisemnie na przygotowanych kartkach lub osobiście w zakrystii czy też w kancelarii.

9. Intencje na rok 2015 będzie można składać po Uroczystości Wszystkich Św.

10. W przyszłą niedzielę 26 października Ksiądz Biskup Andrzej F. Dziuba przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii. Ksiądz Biskup będzie się z nami i za nas modlił podczas każdej Mszy świętej. Wysłucha sprawozdań z działalności grup istniejących przy naszej parafii. Skieruje do nas pasterskie słowo i udzieli błogosławieństwa.

PROGRAM WIZYTACJI:

11. II DZIEŃ WIZYTACJI przeżywać będziemy we wtorek 28 października i przebiegać on będzie według następującego porządku:

12. Wizytacja kanoniczna to nasza wspólna sprawa. Dlatego w czwartek 23 października zapraszamy do wspólnego uporządkowania terenu wokół kościoła od godziny 10:00. Oczyścimy uschnięte chwasty i rośliny, nie niszcząc zdrowych. Można na wszelki wypadek zabrać ze sobą narzędzia ogrodnicze. Natomiast wieczorem planujemy generalne sprzątanie świątyni. Chętnych zapraszamy po wieczornej Mszy świętej.

13. W najbliższą sobotę następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Przypominamy o przestawieniu zegarków o godzinę wcześniej.

14. Serdecznie zapraszamy do udziały w celebracji Nocy Świętych, która odbędzie się po raz pierwszy w stolicach rejonów, na jakie została podzielona nasza diecezja w związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży. Dla rejonu żyrardowskiego uroczystość odbędzie się 31 października o godz. 19:00 w kościele MB Pocieszenia w Żyrardowie. Szczegóły w przyszłą przyszłą niedzielę.

15. Komenda Stołeczna Policji przestrzega przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą na tzw. wnuczka lub krewnego. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami nieznajomymi, a także o to, by pamiętać, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy w ramach rzekomej akcji rozpracowywania grupy oszustów. Podejrzenia o oszustwo należy zgłaszać na Policję pod numerem 997 lub 112 z tel. kom.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

17. Ogłoszenia dostępne są na stronie internetowej jaktorowskiego Forum Inicjatyw Społecznych: www.jaktorow-fis.org.

© Jaktorów FIS 2007-2010