opracowanie i realizacja: lucznik.pl
Jaktorów FIS

Witamy w Jaktorowie

Od 27 czerwca 2006 roku strona była wyświetlana 51695 razy.

Szkółka Piłkarska
Wspólny Powiat
Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie

Z życia parafii p.w. Świętej Rodziny w Jaktorowie

Kościół w Jaktorowie

 

Kościół p.w. św. Stanisława biskupa i męczennika i św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Parafia erygowana 1 października 1932 r. przez Aleksandra Kardynała Kakowskiego. Kościół został pobudowany w latach 1930–34 według projektu architekta Stefana Szyllera.

>> Galeria parafialna 

Ogłoszenia duszpasterskie, 6 lipca 2014 r.

XIV Niedziela Zwykła

1. Dziś XIV Niedziela zwykła, a pierwszą miesiąca lipca. Po Sumie zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy różańcowej.

2. Dyrekcji Szkoły oraz Wszystkim Parafianom, którzy w zeszłą niedzielę w jakikolwiek sposób zaangażowali się w podjęcie pielgrzymów, przygotowali pożywienie i przyjęli ich na nocleg składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Dla wielu osób rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Jest to dobra sposobność do pogłębienia osobistej więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Niezależnie od miejsca pobytu, niech nie zabraknie nas na modlitwie osobistej i niedzielnej Eucharystii. Wszystkich wypoczywających otaczamy modlitwą, aby zregenerowali siły fizyczne i duchowe. Pamiętajmy również o pracujących na: roli, będących na służbie i pełniących dyżury, aby towarzyszyło Im Boże błogosławieństwo.

4. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby podczas Mszy świętej zadbać o godny strój, który wyraża szacunek do Pana Boga i do miejsca, w którym gromadzimy się na spotkanie z Nim. Krótkie spodenki i spódniczki oraz odkryte ramiona zostawmy na plażę, a w doborze stroju do kościoła, niech towarzyszy nam zasada: Tutaj strój godny, a nie swobodny.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

6. Ogłoszenia dostępne są na stronie internetowej jaktorowskiego Forum Inicjatyw Społecznych: www.jaktorow-fis.org

© Jaktorów FIS 2007-2010